Eğilerek Halatla Açış Hareketi – Bent Ower Side Lateral Raise

Eğilerek Halatla Açış Hareketi – Bent Ower Side Lateral Raise

Eğilerek Halatla Açış Hareketi – Bent Ower Side Lateral Raise

Eğilerek Halatla Açış Hareketi Bent Ower Low-Pulley Side Lateral Raise Arka omuz egzersizi resimli anlatım

Egzersiz Anlatımı

Bu hareket Arka omuz geliştirme hareketidir.Hareket Cable Crossower denilen makinede yapılır.Bacaklar hafif kırıır ve 90C vücut eğilir (öne doğru).Halat ucuna takılan özel aparattan tutulur ve omuz hizasına yuları doğru kol hafif kırık olarak yavaşça çekilir,daha yavaş bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönülür.

Bent over cable side lateral raise

Bu egzersizin bir başka yapılış biçimi baş yğksekçe bir yere dayayarak yapılan  şeklidir.Bu şekilde yapılan hareket daha zor ve daha fazla etkilidir .Egzersizin uygulama biçimi aynıdır ama yukarıda anlatılan şekilde daha fazla ağırlık takılır ve baş bir yere dayayarak yaptığınızda ağırlığı azaltmanız gerekebilir.

Önemli:Halatı yukarı doğru çekerken nefes verilir kolu bıraktığımız zaman nefes alınır.Hareketi yaparken vücudun pozisyonunun bozulmamasına dikkat etmeliyiz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma

 Günlük antrenman defteri tutun.Ne yaptığınızı,kaç tekrar kaç set yaptığınızı,ayda bir kerede en çok kaldırdığınız ağırlık ,aylık,3-6 aylık ölçüleriniz sakatlanma süreleriniz gibi tüm çalışma detaylarını kaydedin.

kaynak: bodyforumu.com