Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama

Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama

Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama

Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama

Egzersiz Açıklaması

Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama yapılışı : Her iki elimize birer dumbbell alıyoruz ve ayakları omuz hizasında açarak dumbbeller omuz hizasında avuçlar biri birine bakarak tutulur. Bu egzersiz bacak kaslarını geliştirme amacıyla yapılır.

Nefes alarak yavaşça çömeliyor (bu durumda diz ve parmak ucu yere 90 derece açılı bir çizgiye gelir) ,sonra nefes vererek ve bacak kaslarını yukarı doğru iterek vücut dik duruma gelir.Bu yapılan uygulama bir tekrardır.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Varyasyonlar: Dumbbell Front Squat alternatifi Barbell Front Squat ve Dumbbell squat olabilir.  Front squat yaparken dambıl ile zorlanmanız halinde barbell ile yapabilirsiniz. Yapılışı daha dengeli ve daha etkilidir. Yukarıdaki linke tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Hareket Analizi

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Dumbbell Front Squat Tekniği Uygulama videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Kasları