Bench Dumbbell Fly Nasıl Yapılır?

Bench Dumbbell Fly Tekniği

Bu derste Bench Dumbbell Fly nasıl yapılır? anlatıyoruz. Bench Dumbbell Fly egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Dumbbell Bench Dumbbell Press nasıl yapılır? adlı yazıya göz atın.

Bench Dumbbell Fly – Dumbbell Göğüs yana açış

Egzersiz Açıklama
  1. Bench Dumbbell Fly Nasıl Yapılır? – Dumbbell Göğüs yana açış :  Düz veya simpşe bench denilen bir sıra üzerine, her iki ele birer dambıl almak suretiyle uzanılır. Dambıllar omuz yanlarında ve avuç içleri gövdeye bakacak şekildedir. Hareket göğüs geliştirme antrenman programına eklenir.
  2. Başlangıç pozisyonu olan göz seviyesine getirilen dambıllar , yavaşça ve kontrollü olarak yanlara doğru nefes alınarak açılır. Bu esnada dirsekler hafifçe kırıktır. Tekrar, göğüs kasları sıkıştırılarak, nefes vermek suretiyle göz seviyesine kadar kaldırılır.
  3. Hareket sırasında dikkat edilmesi gereken husus; yanlara açarken dirseklerin hafifçe kırık olması ve açma hareketini iyice yanlara doğru yaparak, göğüs kaslarının tam gergin halde çalışmasını sağlamaktır. Hareket sırasında açışta eller  biraz bükülürse göğüs kasları daha fazla gerginleşir , bunu deneyerek size en uygun pozisyonu bulun.
  4. Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  5. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).
Egzersiz Profili
Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Bench Dumbbell Fly Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Göğüs Çalışmaları İçin Püf Noktaları

Göğüs antrenman Programına  her zaman Press Hareketleri ile başlayın. Kasların mükemmel iriliğe ulaşması için bu çok önemli.

Her zaman Göğüs antrenmanına başlamadan önce ısınma hareketi yapın. En kolay ve uygun ısınma hareketi şınav yapmaktır.

Göğüs Kaslarını haftada 1 veya en fazla 2 gün çalıştırın. .Fazla çalıştırmak göğüs kaslarını büyütmez tersine küçültür

Çalışan Kas Grubu