Dumbbell Concentration Curls Biceps Hareketi Nasıl Yapılır

Dumbbell Concentration Curls Biceps Hareketi Nasıl YapılırDumbbell Concentration Curls Hareketi Açıklaması

Dumbbell concentration curl   dambıl ve bir sehpa ile yapılan pazı hareketi‘dir . Sehpa yüksekliği yerden 40 veya 50 cm yükseklikte olmalıdır , harekete başlamadan mutlaka hafif ağırlıklarla biceps kasını iyice ısıtın , bunun için barfiks çekebilirsiniz.

Dumbbell Concentration Curls Biceps Hareketi Nasıl Yapılır resimli anlatım

Bench’ sehpasının kenarında hafif öne eğik oturularak,  dambıl avuç içi yukarı bakacak şekilde tek el ile tutulur.  Dirsek bacağın iç kısmına yaslanır ve dambıl nefes verilerek yavaşça omuza doğru kaldırılır. Tekrar nefes alınarak yavaşça  başlangıç pozisyonuna dönülür. Hareket boyunca yavaş ve kontrollü olarak uygulanır.

Pazı  kasının alt uçlarını çalıştıran ve Pazı  kasının bombe almasını sağlayan bir harekettir.

Hareket : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Profili

Egzersiz GrubuÖn Kol hareketi  
Çalışan KaslarPazı Kasları
Ön Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Dumbbell Concentration Curls Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.


Kol Egzersizler için ipuçları

Kol antrenman programı  için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Yazan: Özer Çaylı

Çalışan Pazı Kasları