Burpee Over Barbell boy uzatma Sıçrama hareketi


Burpee Over Barbell Sıçrama Tekniği

Bu derste Burpee Over Barbell nasıl yapılır? anlatıyoruz. Burpee Over Barbell egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.   Benzer hareket Sıçrama ve Boy Uzatma  hareketi nasıl yapılır adlı makaleye göz atın.

Burpee Over Barbell Nasış Yapılır?

  1. Burpee Over Barbell nasıl yapılır? : Bir haltere takılmış geniş plakalarla yapılır. Halteri yere koyun ve halterin bir tarafına geçerek yanınızı dönün. Şimdi hareket için hazırsınız.
  2. Yüzünüz halterin plakası ile aynı tarafa bakmalıdır. Önce yere yatın ve ayağı geriye uzatın şimdi şınav çekin ve ayağa kalkın.
  3. Nefes vererek bir yandan diğer yanına sıçrayın yere yatın ve ayağı geriye uzatın şimdi şınav çekin ve ayağa kalkın. aynı şekilde başladığınız noktaya geri sıçrayın ve bunu yoruluncaya kadar devam ettirin.
  4. Set ve tekrarlar : 4 set ve maksimum  tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  5. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Burpee Over Barbell Egzersiz Analizi

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Kalça Kasları
Sırt Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve Ağırlık Plakası
Set ve tekrar :4 x maksimum ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Burpee Over Barbell video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Erkeklerde 22 yaşına kadar ve kadınlarda 20 yaşına kadar boy uzatmak mümkündür ve bunun dışında hangi yaşta olursanız olun eğer düzenli spor yaparsanız vücut 3 cm kadar dikleşir ve buda sizi 40 yaşında bile olsanız olduğunuzdan uzun gösterir.

Büyüme hormonunun etkisi

Büyüme hormonu (growt hormone ) boyumuzu uzatan veya büyümeyi sağlayan yegane hormondur.Belli bir yaşa kadar bu 20-22 dir yüksek miktarda salgılanır ve buda boy uzamasını sağlar , bu yaşlardan sonra günlük ihtiyaç kadar salgılanır ve boy uzaması artık sonlanır ve eğer siz bu yaşlardan önce spor yapar ve bunuda düzenli olarak yaparsanız sagılanma daha ileri yaşlara kadar devam eder.

Büyüme hormunu salgılatan faktörler

Bunların başında aminoasit ve proteinler gelir ve amimo asştlerin en başında l-arginin , arnitin ve Lyzine gelir  , bundan başka Glutamin de oldukça etkilidir.

Bu aminoasitlerin bulunduğu gıdalar

Bu amino asitler hangi gıdalarda bulunur?.:En çok buşunduğu gıdalar Balık , Et , Süt , Yumurdta , Kanatlı hayvanların etleri , Peynir , Yoğurt , Soya fasulyesi , mercimek , baklagiller vs. dir

Ne kadar egzersiz yapmalı?

Haftada en az 3 gün ve birer gün arayla spor yapmalıdır .