BODY LUNGE – EVDE BACAK ÇALIŞMA HAREKETİ

BODY LUNGE - EVDE BACAK ÇALIŞMA HAREKETİ
BODY LUNGE – EVDE BACAK ÇALIŞMA HAREKETİ

BODY LUNGE -EVDE BACAK ÇALIŞMA HAREKETİ

Body Lunge  Evde bacak egzersizi. Bacak için yapılan egzersiz  topal yürüme anlamına gelen lunge adıyla anılır. Benzer hareket Dumbbell lunge nasıl yapılır? bakın.

Egzersiz için her hangi bir ekipmana gerek yoktur. Sadece vücut ağırlığı ile yapılır. Bu nedenle her hangi bir zeminde yapılabilir.

Ayakta dik duruyoruz ve sağ adımı öne atıyoruz  ve arkada kalan bacağı kırarak diz yere dokunana kadar indiriyoruz. Sonra bacaklarla vücudu yukarı iterek kalkıyoruz ve sol ayağı sağ ayağın bir adım önüne atıyoruz . Arkada kalan sağ bacağı kırarak diz yere dokunana kadar indirip sonra kalkıyor ve sağ ayağı sola ayağın vir adım önüne atıyoruz. Bu şekilde tekrarlar bitene kadar devam ediyoruz.

Not: Hareketi rahat yapabilmek için uygun uzunlukta bir zemin olması gerekir bu en azından 10 metre kadar olmalıdır.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Profili
  1. Bacak
  2. Baldır
  3. Güç
  4. Yok
  5. İzolasyon
  6. İtme
  7. Başlangıç ve İleri
  8. Yazan:M.Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Hareketleri
Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Hareketi