Garson Egzersizi Nasıl Yaparsınız?

Garson Egzersizi Tekniği

Bu derste Garson Egzersizi  nasıl yapılır? anlatıyoruz. Garson Egzersizi egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Bu egzersize benzer egzersiz Climb Crunch nasıl yapılır? adlı makeleye göz atın.

  1. İki elinizle bir ağırlık plakasını yukarıya kaldırın. Ağırlığı kontrol ettikten sonra, ortasındaki delikten iki parmağı geçirin. Avuç içi plakaya temas etmektedir. Kolunuzu tamamen düzelmiş halde tutun ve gözlerinizi ağırlık plakasına odaklayın.
  2. Ayaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayırın ve hafifçe bükülmüş dizler ile durun. Bu senin başlangıç ​​pozisyonun olacak.
  3. Tamamen baş üzerinde düzeltilmiş bir kol ile ağırlık plakasının elde tutuş şeklini koruyarak kontrollü bir tempoda yürümeye başlayın.
  4. Önerilen adım veya zaman sayısı için yürüyün.
  5. Set ve tekrarlar : 4 set ve maksimum tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  6. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Egzersiz GrubuKarın Egzersizi 
Çalışan KaslarKarın Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanAğırlık PlakasıPlate
Set ve tekrar :4 x maksimum tekrar ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Garson Egzersizi Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Karın Kasları