Barbell Hip Thrust Nasıl Yapılır?

Barbell Hip Thrust Nasıl Yapılır?

Barbell Hip Thrust Tekniği

Barbell Hip Thrust Nasıl Yapılır?

Bu derste Barbell Hip Thrust nasıl yapılır? anlatıyoruz. Barbell Hip Thrust egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Leg Extension Hareketi nasıl yapılır? adlı makaye göz atın.

Barbell Hip Thrust Nasıl Yapılır?. Sırtı bir sehpaya dayayarak ayaklar yere basılır ve kalça üzerine koyulan ağırlığı yukarı kaldırıp indirilerek yapılan bacak ve kalça egzersizidir.

Hemen arkanızda bir sehpa ile yere oturmaya başlayın. Bacaklarının üzerine dolu bir halter al. Bir bar çubuğu kullanmak veya çubuk üzerinde bir ağırlık takılı olarak halteri karın bölgesine ve bacak kaslarının bitim noktasına yerleştirin , bir yumuşak minder üzerine yerleştirin, bu egzersizin neden olduğu rahatsızlığı büyük ölçüde azaltabilir.

Çubuğu, doğrudan kalçalarınızın üstünde olacak şekilde yuvarlayın ve omuz hizasında kolları sehpa kenarından tutun. Bu hareketi daha sağlam yapmanızı sağlar.

Kalçalarınızı çubuk boyunca dikey olarak uzatarak ayağınıza sürerek harekete başlayın. Kilonuz omuz bacaklarınız ve ayaklarınız tarafından desteklenmelidir. Mümkün olduğunca uzatın, sonra başlangıç ​​pozisyonuna geri dönmek için hareketi tersine çevirin.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve Ağırlık Plakası
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Barbell Hip Thrust Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazssa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arka bacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Kasları