Barbell Decline Bench Press Nasıl Yapılır?

Barbell Decline Bench Press Nasıl Yapılır?

Barbell Decline Bench Press Egzersizi Yapılışı

Barbell Decline Bench Press Nasıl Yapılır?.

Egzersiz Açıklaması

Barbell Decline Bench Press Nasıl Yapılır? : Özel olarak düzenlenmiş ” Decline Bench” adı verilen sıra üzerinde uygulanır. Bu sıra üzerine uzanılır. Ancak sıranın üst platformunun özel donanımı ve ayarlama mekanizması sayesinde, baş aşağıda, gövde ve bacaklar yukarıdadır.

Ayaklar, vücudun aşağıya kaymaması için özel bir bobine takılıdır. Barbell, tutma askılarında’dır. Omuz genişliği kadar açıklıkla kavranan

Barbell, nefes alınarak köprücük kemiğine doğru yavaş ve kontrollü olarak indirilir. Sonra nefes verilerek, dirsekler tam gergin hale gelinceye kadar kaldırılır.

Barbell Decline Bench Press 1 set yaptıktan sonra kan beynimize doğru aktığı için set sonunda mutlaka 30 sn kadar ayağa kalkıp dolaşmak lazım aksi taktirde 3-4 set sonra ani baş dönmesi sersemlik ve tansiyon düşmesi olabilir dikkat edelim lütfen.

Barbell Decline Bench Press  Decline barbell bench press hareketi biraz bele binebilir belinizin altına ya küçük bir minder koyun yada havlunuzu katlayarak koyun.

Hareket farklı stillerde yapılabilir, bunlardan biri barı yarım indirme tekniği .Bu alt göğüs kası zor gelişen sporcular için oldukça başarılı bir tekniktir.Hareketi yaparken barı göğüs kasına 10 cm kala tekrar başlangıç noktasına kaldırıyoruz böylece harekette has boşalmadan daha uzun sğre dirençli kalıyor.Kısa zamanda büyük gelişmeler elde edebilirsiniz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Egzersiz Özeti
Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve Decline Bench Press Sehpası
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiOrta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Barbell Decline Bench Press Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Göğüs Kasları