Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi

Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi

Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi

Egzersiz Açıklaması

Hareket için Bir barbell (halter) bar aşağıda olmak üzere omuz genişliğinde kavranır , ayak mesafesi 20-30 cm dir . Bu hareket en çok bel kaslarını geliştirme amaçlı yapılır.

Barı bir elimiz vücudumuza dönük diğer el karşıya dönük olmak üzere çapraz tutulur ve dizler kırıktır. Yavaşça belimizi ve dizimizi düzelterek ve nefes vererek vücut dik konuma gelir ve nefes alarak yavaşça başlangıç pozisyonuna dönülür.

Hareket:4-5 set ve 10-15 tekrar yapılır (eğitmene danışınız)

Önemli: Her sette mutlaka ağılık arttırın yeni başlayanlar ilk gön boş barla da yapabilir Hareket sırasında gözler karşıya bakmalıdır. Vücut hareket sırasında ileri geri sallanmasın.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi.

Hareket analizi
  1. Çalışan Kaslar : Bel , arka bacak kasları
  2. Hareket İsmi :: Barbell deadlift
  3. Performans : Güç
  4. Ekipman : Barbell , ağırlık
  5. Set ve tekrar : 4 set 10 – 12 tekrar
  6. Haftalık çalışma : 1 gün
  7. Yazar:M.Özer Çaylı
  8. Ekleyen: Vücut Geliştirme Programı

Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi. Videolar.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazu Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Barbell Deadlift – Bacak Sırt Egzersizi. Çalışan Kaslar