Banded Bicep Curls nasıl yapılır?

Banded Bicep Curls tekniği

Banded Bicep Curls nasıl yapılır resimli anlatım

Bu derste Band Bicep Curls nasıl yapılır? anlatıyoruz. Band Bicep Curls egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Cable Biceps Curl nasıl yapılır? adlı makaleye göz atın.

Uzunca bir plates bandı alınır ve tam ortasından ayaklarınızla üzerine basın ve uç kısımlarını sıkıca kavrayarak ve avuç içi karşıya bakacak şekilde tutun.

Nefes vererek ve dirsekleri kırarak elleri göğüs hizasına kadar kaldırın ve nefes alarak yavaşça başladığınız noktaya bırakın ve 2. tekrar için devam edin. Bu egzersizi elleri yukarı kaldırırken ve aşağı indirirken bükerek de yapılabilir bu şekilde yavaşça yapılan egzersiz çok daha etkili olur.

Dikkatli olmanız gereken noktalar hareket boyuca dirsekler sabit kalmalıdır,vücuttan açılmamalı ve ileri, geri oynamamalıdır. Hareketin daha etkili olmasını isterseniz omuzlarınızı duvara dayayarak yapın.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Band Biceps Curl Egzersiz Analizi

Egzersiz GrubuPazı Egzersizleri  
Çalışan KaslarPazı Kasları
Ön Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanEgzersiz Bandı
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Banded Bicep Curls Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Pazu Kasları