Band Side Lateral Raise omuz çalıştırma hareketi

Band Side Lateral Raise Nasıl Yapılır?

Bu derste Band Side Lateral Raise nasıl yapılır? anlatıyoruz. Band Side Lateral Raise egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Bu egzersize benzer egzersiz Standing Cable Lateral Raise nasıl yapılır? adlı makaleye göz atın.

  1. Başlamak için, bir egzersiz bandı gereklidir, banttaki gerginlik kolun bacakların yanında iken başlar. Omuz genişliğinden biraz daha az olan kalça genişliği yanında bandı avuç içleri bacaklara bakarak bandı kavrayın,.. Kollarınız dirseklerde hafif bir bükülme ile uzatılmalı ve sırtınız düz olmalıdır. Bu başlangıç ​​pozisyonu olacak.
  2. Nefes alırken kolları omuz hizasına kaldırmak  için yan omuzlarınızı kullanın. Tutamaçları omuza  paralel olana kadar kaldırmaya devam edin. İpucu: Tutamaçları kaldırırken, elinizi su döküyormuş gibi hafifçe yere doğru eğin ve kollarınızı düz olarak açmayın. Ayrıca gövdenizi sabit tutun ve hareketin omuz hizasına kolları kaldırdığınızda  bir saniye bekleyin.
  3. Kolları yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna indirin. Hareketin bu kısmını gerçekleştirirken nefes alın .
  4. Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  5. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).
  6. Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Varyasyonlar: Bu egzersiz aynı zamanda halter , dambıl veya halt ile çalışan bir makine kullanarak (Cable Cross Over) yapılabilir.

Band Side Lateral Raise Ehzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanEgzersiz Bandı
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Band Side Lateral Raise Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Omuz Kasları