Baldır Hareketi | Standing Dumbbell Calf Raises

Standing Dumbbell Calf Raises

Standing Dumbbell Calf Raises nasıl yapılır?

Hareket için iki şık vardır ya tek dumbell alıp hareketi tek ayakla yaparız , yada iki elimizde birer dumbbell alıp hareketi iki ayağımızla yaparız ben iki dumbbell alıp yapmayı anlatacağım. Benzer hareket Standing Barbell Calf Raise.

Her iki elimize birer uygun ağırlıkta dumbbell alıp harekete başlıyoruz. Yavaşça parmak uçlarımıza basıp topuklarımızı yukarı doğru kaldırıp en üstte kalf kaslarımızı kasıyor ,hareketi yaparken nefes veriyoruz, ve yavaşça topukları yere dokunana kadar indiriyoruz ve bu sırada nefes alıyoruz.Hareket tamamlanınca tekrar 2. tekrar için devam ediyoruz.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 15-20 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Standing Dumbbell Calf Raises Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBaldır >Egzersizi 
Çalışan KaslarBaldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 15-20 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Standing Dumbbell Calf Raises Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Kalf Kasları