STANDING CALF RAİSE NASIL YAPILIR?

STANDING CALF RAİSE NASIL YAPILIR?

STANDING CALF RAİSE TEKNİĞİ

Calf raise ayakta durarak halterle ayak parmak uçları özel bir platforma veya ağırlık plakası üzerine konarak ve omuzlara baskı yapan halteri parmak uçları ile yukarı doğru iterek yapılır. Benzer hareket Standing Dumbbell Calf Raise Hareketi Nasıl Yapılır? adlı makaleyi okuyun.

Yukarı doğru parmak ucunda yükselirken nefes verilir topuklar en alt noktaya kadar indirilirken nefes alınır.

Dikkat edilecek şey vücudun dik olması ve dizlerin kırılmamasıdır. Baldırlarda yanma hissedene kadar çok tekrar (genelde 15-20 tekrar) yapılmalıdır. Baldırların dışını çalıştırmak için ayaklar içe, içini çalıştırmak için dışa dönmüş olmalıdır. Bu hareket en az vücut ağırlığı kadar bir kiloyla yapılmalı ve kilolar gittikçe artmalıdır. Bu egzersiz tek bacaklarda yapılabilir….

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Standing Barbell Calf Raises Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBaldır >Egzersizi 
Çalışan KaslarBaldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell
Set ve tekrar :4 x 15-20 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Standing Barbell Calf Raise Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Baldır Kasları