Low Lunge and Deep Squat Lifts Nasıl Yapılır?

Low Lunge and Deep Squat Lifts tekniği

Bu derste Low Lunge nasıl yapılır? anlatıyoruz. Low Lunge egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Body Lunge Nasıl Yapılır? adlı makaleye göz atın.

Low Lunge nasıl yapılır? : Hareket için bir Step tahtası veya onun yüksekliğinde bir platform birde dizimizi koymak için minder gerekli.

Bir ayağımız platform üzerinde diğeri ise 50 cm geride olmalıdır.

Nefes alarak yavaşça dizimiz mindere değene kadar çömelip  ve yavaşça platform üzerindeki dizimiz doğrulana kadar ve nefes vererek kalkıyoruz ve bu şekilde 10 – 12 tekrar yapmalıyız bitince diğer ayağa geçebiliriz ve en az 4 set yapmalıyız.

Bu hareket Bacak ,Kalça ve Popo için mükemmel bir egzersizdir ve evde rahatça yapılabilir…

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Low Lunge Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBoş Vücut ağırlığı
Set ve tekrar :4 x maksimum ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Çalışan Bacak Kasları