Bacak Hareketi – Butt Lift (Bridge) – Leg Exercise

BacBacak Hareketi - Butt Lift (Bridge) - Leg Exerciseak Hareketi – Butt Lift (Bridge) – Leg Exercise

Bacak Hareketi – Butt Lift (Bridge) – Leg Exercise

Bacak Hareketi – Butt Lift (Bridge) – Leg Exercise. Bacaklarla köprü kurma anlamına gelen hareket evde bacak çalışmak isteyen kadınlar için iyi bir alternatif .

Yere sırt üstü yatın ve bacakları kırarak vücuda doğru çekin. Ayaklar dize kadar yere 90 derece açı ile durmalıdır.  Eller vücudun yanında ve avuçlar yere bakmalıdır.

Nefes vererek kalçayı omuza basarak yukarı kaldırın ve omuz ile diz arası düz olmalıdır. Burada 1 saniye durun , sonra nefes alarak kalca yere dokunana kadar indirin. Bu şekilde tekrarlara devam edin.

Not: Dikkat etmeniz gereken şey hareketi oldukça yavaş yapmanız. Ellerinizi kalçaya dayayarak kaldırmaya destek olabilirsiniz.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Varyasyonlar: Eğer daha profesyonel olarak yapmak isterseniz salonda çalışmalısınız. Sırtınızı sehpaya dayayın ve karın kasları üzerine ağırlık koyun.  Yine aynı şekilde omuzdan ve bacaktan güç alarak kalçanızı kaldırın ve 1 saniye durun, sonra yavaşça yere doğru indirerek tekrarlara devam edin.

Butt Lift (Bridge) – Leg Exercise videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Bacak Kasları

Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell Front squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Yazan: Özer Çaylı