Bacak geliştirme hareketi | Hack Squats nasıl yapılır?

BHack Squats tekniği resimli anlatım

Bacak geliştirme hareketi | Hack Squats nasıl yapılır?

Hareket Açıklaması

Bacak geliştirme hareketi | Hack Squats nasıl yapılır?. Bu hareket hack squat denilen özel yapılmış bir makinede yapılır. Omuzların yerleştiği donanımlar ve ayakların yerleştiği platform bu hareket için tasarlanmıştır.

Ayak mesafesi omuz genişliği kadardır ve ayaklar platfomun bir ayak mesafesi ileriye koyulur , omuzlarda hissedilen ağırlıkla başlangıç durumundan itibaren nefes alınarak, kalça yerle 90 derecelik bir açı yapacak şekilde çömelip, nefes verilerek ve kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönülür.

Çömelirken ayak topukları kalkmayacak şekilde vücuttan 30 cm kadar önde olmalıdır.

Ayak uçları vücut dışına bakacak şekilde açılırsa bacakların iç kısmındaki kaslar daha fazla çalışır. Ayak uçları içe döndürerek çalışılırsa bacakların dış yüzeyindeki kaslar daha fazla çalışır.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Alternatif hareket:  Barbell Squat Nasıl Yapılır?

Hack Squat Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanHack Squat
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Hack Squats Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Bacak Kasları