Bent Over Low-Pulley Side Lateral nasıl yapılır?

Bent Ower Low-Pulley Side LateralBent Over Low-Pulley Side Lateral Tekniği

Arka Omuz Hareketi | Bent Ower Low-Pulley Side Lateral

Arka Omuz Hareketi | Bent Ower Low-Pulley Side Lateral. Arka omuz hareketi olup omuzarkasıda olan kasları çalıştıran ve eğilerek halatı geriye doğru çekerek uygulanmaktadır.

Egzersiz Açıklama

Bu hareket Arka omuz geliştirme hareketidir. Hareket Cable Crossower denilen makinede yapılır. Bacaklar hafif kırıır ve 90C vücut eğilir (öne doğru).

Halat ucuna takılan özel aparattan tutulur ve omuz hizasına yuları doğru kol hafif kırık olarak yavaşça çekilir,daha yavaş bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönülür.

Önemli:Halatı yukarı doğru çekerken nefes verilir kolu bıraktığımız zaman nefes alınır.Hareketi yaparken vücudun pozisyonunun bozulmamasına dikkat etmeliyiz.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Bent Over Low-Pulley Side Latera Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuOmuz Hareketi 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanCable Cross Over Station
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Bent Ower Low-Pulley Side Lateral Videolar.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Omuz Kasları