Leg Curl nasıl yapılır?

 Leg Curl  nasıl yapılır?

Leg Curl  tekniği

Leg Corl denilen özel Makinede uygulanır.Yüzüstü yatış pozisyonunda ayak topuklarına isabet eden özel bobine takılır. Eller makinenin tutma yerlerinden tutularak bacaklar kalça yönüne geriye doğru bükülür. Bu bükülme noktasından yine kontrollü olarak başlangıç noktasına dönülür. Bacaklar yukarı doğru bükülürken nefes verilir yavaşça bırakılırken nefes alınır…….

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Leg Curl Machine Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanLeg Curl Machine
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Leg Curl Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Bacak Kasları