Lifting Lessons: Abdominal Crunch – Karın Hareketi


Lifting Lessons: Abdominal Crunch – Karın Hareketi

Lifting Lessons: Abdominal Crunch – Karın Hareketi

Egzersiz Açıklama

 1. Dizler kırık sırt üstü uzanıyoruz ve elleri başın arkasında tutuyoruz.
 2. Nefes vererek hafifçe kalkıyoruz ve dirseklerin arasındaki mesafeyi biraz kapatıyoruz ve yavaşça nefes alarak sırtüstü yatıyoruz ve dirsekleri her iki yana açıyoruz , dirsekleri açıp kapatırsanız hareket daha etkili olur.
 3. Başlarda çok fazla kalkmaya uğraşmayın bunu yapmak biraz zor olabilir , tabi bu yeni başlayanlar için böyle. Bir iki hafta içinde rahatlıkla yapabilirsiniz onun için ilk başladığınızda alıştırmalar yaparak başlayın.
 4. Harekete başlamadan mutlaka ısınma yapın , bunun için yürüyüş, koşu bandı, bisiklet en iyi ısınma yöntemidir  ve aynı zamanda kalori yakma yöntemidir.
 5. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Püf Noktaları

 1. Karın hareketlerine veya karın antrenmanına başlamadan 2 saat önce en son yemeği yiyin. Eğer tok karnına yaparsanız yemek dolayısıyla zaten kalbiniz idenize kan pompaladığı için , kalpte ritm artışı olabilir. Buda antrenman sırasında size sıkıntı verir , hatta kalp krizine neden olabilir.
 2. Antrenmana aç karnına gelin.Karın çalıştığınızda karın bölgesini sıcak tutacak bir kıyafet giyer veya kuşak sararsanız , karın bölgesindeki yağların daha çabuk yakıldığını , hatta bu bölgedeki yağları hiç eritemeyenlerin bile zayıfladığını görürsünüz.

Egzersiz Profili

Lifting Lessons: Abdominal Crunch - Karın Hareketi

 1.  Ana Kas Grup: Karın
 2. İkincil kas (lar): Bel
 3. Egzersiz Türü: Güç
 4. Gerekli Ekipman Yok
 5. Set Ve Tekrar: 4 set 20 tekrar (Eğitmeninize danışınız))
 6. Kuvvet Tipi: Çekme
 7. Experiene Seviye: Başlangıç ve İleri
 8. Yazan : Özer Çaylı

 

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

göğüs kası geliştirme

Benzer Yazılar