Grip Lat Pulldowns Sırt Kanat Geliştirme

Grip Lat Pulldowns Nasıl Yapılır?

Grip Lat Pulldowns Nasıl Yapılır?; Lat pulldown adı verilen ve üzeribde kendinden ağırlıklı olan  (genel)  ve halat ile makaralarla çalışan, ucuna çeşitli aparatlar takılabilen metal bir makinedir.. Makinenin oturma platformu, bar  ve diz dayama yeri vardır ve hareket bu platforma oturarak yapılır.

Bar 40 cm mesafede ve her iki tarafta eşit mesafe kalacak şekilde ve avuçlar vücuda bakarak bar kavranır ve oturağa oturulur.Nefes vererek bar  göğüs kasına dokunana kadar çekilir , yukarıya doğru kollar yavaşça bırakılırken nefes alınır. Tekrarlara devam edilir.

Bunlarıda Okuyun

Bacak Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe eğzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boşvücut ağırlığıyla egzersizler yaparakçalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geömenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hareket Analizi

Hareket Grubu : Sırt ve Pazu hareketi

Çalışan Kaslar : Sırt ve pazu

Cinsiyet : Erkek – Kadın

Seviye : , Orta, İleri

Ekipman : Lat Pulldown

Kuvvet Tipi: Çekme –

Egzersiz Türü : Güç

Set arası dinlenme: setler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)

Set ve tekrar : 4 x 10-12 ( Eğitmeninize danışınız )

Haftalık Gün : 1-2 gün

Yazar : Özer Çaylı

Grip Lat Pulldowns hSırt -Pazu Hareket VideoClose Grip Pulldown Hareket Açıklaması
Ekleyen: Vücut Geliştirme Programı

Benzer Yazılar